attargroup

بازدید نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شیراز از مراحل احداث کارخانه نوآوری ITMC فارس

بازدید نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شیراز از مراحل احداث کارخانه نوآوری ITMC فارس

کسب و کار دانش بنیان
8 مهر 1398

لطف اله دژکام نماینده ولی فقیه و امام جمعه شیراز با همراهی مهرداد سهرابی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس از مراحل تکمیل و پیشرفت احداث کارخانه نوآوری ITMC فارس بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس، مهرداد سهرابی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس گفت: کارخانه نوآوری ITMC فارس با هدف تکمیل زنجیره زیست بوم کارآفرینی و نوآوری با حضور همه بازیگران این زنجیره و به منظور هم افزایی و رشد ایده های نخبگان و دانشجویان درشیراز ایجاد می شود.

وی با اشاره به پتانسیل مناسبی که در استان وجود دارد چه از لحاظ ظرفیت نیروی انسانی، مراکز دانشگاهی معتبر، پارک علم و فناوری اطلاعات و شتاب دهنده های کسب و کار، افزود: این ظرفیت ها نیاز به حمایت داشت و این امر با اتصال زنجیره های این زیست بوم فراهم میشد که از اینرو خردادماه تفاهم نامه پنج جانبه ایجاد و راه اندازی دومین کارخانه نوآوری کشور  ما بین وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، استانداری فارس، شرکت کارخانجات مخابراتی ایران و شرکت مهد تجارت گستران عطار، در محل کارخانجات مخابراتی ایران (ITMC) به امضا رسید و با تلاش ها و اقدامات صورت گرفته، کارخانه نوآوری ITMC فارس تا یک ماه آینده به بهره برداری می رسد.

سهرابی با بیان اینکه  کارخانه نوآوری ITMC فارس زمینه فعالیت نخبگان و تحصیل کردگان را فراهم خواهد کرد، اقداماتی از این قبیل را مانعی جدی در مقابل خروج نخبگان از کشور دانست و ابراز امیدواری کرد افرادی که در این مجموعه به فعالیت می پردازند در نهایت بتوانند بهترین بهره را از فضای موجود برده و از ایده های خود خلق ثروت کنند.

لطف اله دژکام نماینده ولی فقیه و امام جمعه شیراز با اشاره به آیه (والذین جاهدوا فینا لنهدینهم سبلنا) که خداوند متعال مجاهدان و تلاشگران در راه رسیدن به هدف را یاری می دهد افزود: اگر ما در عرصه تولید، سرفصل های اقتصاد مقاومتی را رعایت کنیم باعث می شود حتی اگر ابتدا به سختی بیفتیم اما در نهایت باعث توانمندی و سربلندی ما خواهد شد.

وی با بیان اینکه در برنامه جهانی مقرر شده بود کشور ما صرفا” صادر کننده نفت و مواد خام اولیه باشد و عرصه تولید محصولات فرآوری شده در اختیار قدرت های بزرگ جهانی باشد اما امروز با همت انقلابی شاهد هستیم نه تنها برنامه های دشمنان محقق نشده است بلکه امروز جمهوری اسلامی با حفظ استقلال کشور مقتدرانه رو به جلو حرکت می کند.

آیت‌الله دژکام بر لزوم توجه جدی به تجارت دانش بنیان تاکید کرد و گفت: ظرفیت ها و توانمندی‌هایی خوبی در این زمینه در فارس وجود دارد که با انجام حمایت های لازم از تحصیل کردگان و نخبگان ازجمله با ایجاد کارخانه نوآوری می توان زمینه رشد و بالندگی و پیشرفت جامعه را فراهم کرد.

در پایان امام جمعه شیراز از قسمت های مختلف کارخانه نوآوری ITMC فارس بازدید کرد و از نزدیک از روند مراحل تکمیل و پیشرفت احداث کارخانه مطلع شد.