attargroup

تاریخچه

تاریخچه گروه عطار


موسسان این شرکت که خود از بنیان گذاران گروه های پژوهشی باشگاه دانش پژوهان جوان می باشند، در طول سال های گذشته اقدام به تاسیس شرکت های متعدد و دانش بنیان نموده اند و جمع قابل توجهی از نخبگان علمی و اعضای برجسته هیئت های علمی دانشگاه های تراز اول کشور با این مجموعه همکاری و مشارکت دارند.

گروه حصین

در سال ۸۲ تعدادی از دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف که از اعضای باشگاه دانش‌پژوهان جوان بودند تصمیم گرفتند بر خلاف جریان مهاجرتی شنا کنند که آن روزها داشت شدت می‌گرفت. آن‌ها رؤیای راه‌اندازی یک مجموعه فناوری بزرگ و بین‌المللی را در سر داشتند که با دستان خودشان شکل دهند و کاری کنند تا آن دسته از دوستانشان هم که با موج خروج از کشور رفته بودند، ترغیب به بازگشت شوند. سال ۸۳ با ثبت شرکت فن‌آفرین حصین قشم اولین گام برداشته شد. تیم سه نفره تبدیل به گروهی شش نفره شد. هرچند بسیار سخت اما توانست به تدریج شایستگی خود را به باتجربه‌ترها ثابت کند. برای انجام دادن کارهای بزرگ نیاز به آدم‌هایی با فکرها و آرزوهای بزرگ هست و تیم حصین خیلی خوب می‌دانست که مهمترین سرمایه‌ای که باید برای اندوختن آن هر چه بیشتر تلاش کند سرمایه انسانی است.

وب سایت
گروه حصین

بصیر پردازش

شرکت مهندسی بصیر پردازش مجموعه‌ای است که با بهره‌گيری از متخصصان و نخبگان کشور در زمينه توليد و توسعه در صنعت فناوری اطلاعات و سیستم های مبتنی بر پردازش تصویر فعاليت می‌کند؛ و يکی از مهمترين رشته فعاليت‌های اين شرکت، تولید و توسعه سیستم‌های مبتنی بر پردازش تصویر و بطور خاص سیستم‌های حمل و نقل هوشمند (ITS) می باشد.. علاوه بر این شرکت مهندسی بصیر پردازش در زمینه سیستم های کنترل تردد اشخاص و خودروها و سیستم های مربوط به پخش زنده تلویزیونی محصولات متنوعی ارائه نموده است. این شرکت با بهره‌گيری از توان متخصصين داخلی و نخبگان المپیادی (که فارغ التحصیلان دانشگاههای برتر کشور می باشند) و با سابقه‌ی کاری بيش از ۶ سال، پروژه‌های متعددی را در اين زمينه انجام و محصولات متنوعی را ارائه نموده است.

وب سایت
بصیر پردازش

فناپ

شرکت فناوری اطلاعات و ارتباطات پاسارگاد آریان (فناپ) در 24 دی‌ماه سال 1384 با سرمایه‌گذاری گروه مالی پاسارگاد و همکاری جمعی از نخبگان و فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های برتر کشور تأسیس شد.. مأموریت اولیه فناپ در ابتدا، طراحی و تهیه راهکار بانکی بومی ایرانی با توجه به تخصص و دانش روز جوانان ایرانی بود که با عنایت خداوند محقق گردید. پس از این موفقیت، فناپ فعالیت‌های خود را در صنعت فناوری اطلاعات با ارائه راهکارهای جامع مالی، راهکارهای جامع بیمه‌گری، بورس و مدیریت و پردازش تراکنش‌های مالی گسترش داد که هم‌اکنون بخشی از بزرگ‌ترین بانک‌های خصوصی و دولتی کشور، سازمان‌ها و وزارتخانه‌ها و مؤسسات مالی و اعتباری، شرکت‌های بیمه و کارگزاران بورس، در حال استفاده و بهره‌برداری از آن‌ها هستند. توسعه و پیاده سازی راهکار حمل و نقل هوشمند باتکیه بر دوربین¬های ثبت تخلف و سرعت¬سنج، نخستین تجربه فناپ در حوزه¬های غیرمالی و بانکی بود و در ادامه با ارائه خدمات ارزش افزوده محتوایی و پرداخت بر بستر موبایل و راه¬اندازی اپراتور ارتباطات ثابت مخابراتی، در بخشهای مختلف زنجیره ارزش فناوری ارتباطات نقش¬آفرین شد.

وب سایت
فناپ