مشخصات خود را فراموش کردید؟

تاریخچه ما

تاریخچه ما

مراکز مرتبط با گروه های پژوهشی:

  • سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (پروژه های  SBDC)
  • پژوهشگاه صنعت نفت (واحد ایده پردازان پژوهشگاه صنعت نفت)
  • شهرداری تهران (واحد ایده پردازان شهرداری تهران)
  • مرکز همکاری های فناوری ریاست جمهوری
  • سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی
  • صنایع الکترونیک ایران (صاایران) و وزارت دفاع

خاستگاه گروه عطار در واقع فعالیت های پژوهشی باشگاه دانش پژوهان جوان است که در سال 1378 آغاز گردید.

انگیزه اصلی این فعالیت ها ارائه جایگزین مناسب و جذاب برای مهاجرت دانش جویان ممتاز، دانشگاهها - از جمله دانش پژوهان المپیادی - جهت یافتن شغل جذاب متناسب با علایق در داخل کشور بود. برقراری ارتباط با مراکز صنعتی، علمی و پژوهشی و تاسیس شرکت های دانش بنیان با هدف پاسخگویی به نیاز این مراکز در این حرکت نقشی بسیار کلیدی داشت.

اهم فعالیت ها :

  • سرمایه گذاری در شرکت ها و کمک به رشد آنها در ازای تملک بخشی از سهام آنها
  • تفاهم با سازمان های ذیربط برای گسترش فعالیت های دانش بنیان و حمایت از شرکت های دانش بنیان
  • فرهنگ سازی، علاقه مندسازی جذب و حمایت از استعدادهای برتر برای انجام فعالیت های دانش بنیان

برخی از شرکت هایی که موسسان گروه عطار عضو هیات موسس آن بوده اند

گروه فناپ :  حوزه فعالیت فناپ فناوری اطلاعات و ارتباطات می باشد که شروع فعالیت آن از  سال 1384 می باشد و سهامداران اولیه آن 80 درصد بانک پاسارگاد و 20 درصد فارغ التحصیلان دانشگاه صنعتی شریف بوده و یکی از افتخارات آن کسب جایزه شرکت برتر نرم افزاری در سال 1392 از معاون اول رئیس جمهور می باشد.

گروه شرکت های حصین : شروع فعالیت گروه شرکت های حصین از سال ۱۳۸۳ توسط جمعی از فارغ التحصیلان دانشگاه صنعتی شریف در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات تشکیل گردید که بزرگترین ارائه دهنده کارت هوشمند در کشور بوده و در زمینه تولید سیستم های مخابراتی اعم از OTA, MMSC, USSD سرآمد می باشد.

شرکت مهندسی بصیر پردازش : این شرکت در سال ۱۳۸۵ توسط شانزده نفر از فارغ التحصیلان دانشگاه های برتر کشور در زمینه پرورش داده و تصویر تاسیس گردید و چندی از اهم فعالیت ها عبارتند از ارائه محصولات و خدمات در حوزه حمل و نقل هوشمند ، تولید سیستم های هوشمند ثبت تخلف و اجرای پروژه مکانیزه محدوده طرح زوج و فرد تهران.

 

پس از سال ها کسب تجربه برخی از افراد کلیدی شرکت های مورد اشاره، تصمیم به تاسیس شرکتی در حوزه حمایت از کارآفرینی دانش بنیان گرفتند و ”شرکت مهد تجارت گستران عطار“ را در سال 1392 تاسیس کردند. این شرکت اکنون با عنوان ”گروه سرمایه گذاری عطار“ فعالیت می کند.

 

بالا